Ana Sayfa / Gizlilik Ve Şartlar (SSS)

Gizlilik Ve Şartlar (SSS)

EMDATE – Bilgilendirme / Katılım Şartları Ve Hükümler

Merhabalar bu bölümde sıkça sorulan sorularla EMDATE başvuru sürecinde aklınıza gelebilecek soru ve sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.
Daha fazla yardım ve sorularınız için web sitesi üzerindeki canlı destek kısmı veya “destek@emdate.net” e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

“EMDATE” Gönüllü olarak yapılan ve paylaşmayı esas alarak düzenlenen bir organizasyondur.
Acil Tıp Uzmanları Derneği olan ATUDER bünyesinde bir çalışma gurubu ve “Medikal Paylaşım Platformu” olarak aktiviteler ve toplantılar düzenlemektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Ödeme yaptım, “info@emdate.net” adresine doktor-öğrenci kimlik belgemi ve dekont görüntüsünü E-posta olarak ilettim. Sistemde hala beklemede(veya işlemde) gözüküyor kaydım silinir mi ? İptal olur m?
Cevap: Kaydınız silinmez veya iptal olmaz. Sizlerden gelen iletilerin içerikleri kontrol ediliyor ve ödeme bilgileri ile şirket hesabına yatan ücretler doğrulandıktan sonra kayıt işlemleri tamamlanıyor. Bu süreçte farklı hesaplardan farklı isimlere para yatıran veya başkasının e-posta adresini kullanan katılımcılarımız olduğu için verilerin doğrulanması noktasında aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bu nedenle işlemler bazen uzayabiliyor ancak bu durum karşısında hiç bir başvuru hakkını iptal etmiyoruz, ödeme gecikse bile opsiyon tanıyoruz ve mümkün oldukça isteyen herkesin katılabilmesi için azami gayret gösteriyoruz…
Gecikmeler için anlayışınız ve sabrınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz…

2. Ben TIP Fakültesi 1. Sınıf (1-2-3) öğrencisiyim ve EMDATE 4 Gaziantep’e katılmak istiyorum. Benim için erken mi acaba ?
Cevap: Öncelikle şunu belirtelim, EMDATE sadece ders ve teorik içerikli bir program değildir. Tecrübe paylaşımları, görsel şovlar ve eğlenceler, oturumlar, konuklarla sohbetler, yarışmalar gibi bir çok içeriğin yer aldığı ve hem teorik bilgi hem de yaşanan olumlu-olumsuz tecrübelerin aktarıldığı canlı ve dinamik bir platformdur. Öncelikli olarak mesleğe başlamak üzere olan son sınıf tıp fakültesi öğrencileri ve henüz yeni başlamış olan hekimler hedef kitle olsa da mutlaka katılan herkesin eğlenip gün sonunda kendisine bir şeyler katabileceği bir organizasyon olduğu için 1,2 ve 3. sınıf tıp fakültesi öğrencilerinin katılımı da onlar açısından olumlu olacaktır düşüncesindeyiz.

3. Ben yeni mezun oldum/kasım 2019 da mezun statüsünde olacağım. Katılım şartları gereği öğrenci mi yoksa mezun olarak mı başvurmalıyım ?
Cevap: Bu durumda bir çok kişi olduğu için ve sizlerden gelen yoğun talep üzerine EMDATE yönetim kurulu olarak bizimle iletişime geçtiğiniz tarihi baz almaya karar verdik. Yani başvuru yaptığı tarihte bize (info@emdate.net) öğrenci kimlik belgesi veya e-devlet üzerinden öğrenci belgesi gönderebilen tüm katılımcılarımızı öğrenci olarak kabul edeceğiz.

4. Nasıl başvuru yapacağım ve ödemeyi nereye yapmam gerekiyor ? Ödeme yaptım ancak EFT/Havale gerçekleşmiyor/Geri dönüyor Neden ?
Cevap: Web sitesi üzerinden kayıt oluşturarak katılım şartları size uygun olan başvuru seçeneği ile devam ediyorsunuz. Tamamlama ekranında organizasyon şirketi bilgileri ve ödeme detayları ekranınıza geliyor. En sık yapılan hata Alıcı kısmına: EMDATE veya EMDATE4 yazılması, bir çok katılımcı bu şekilde yazdığı için bir süre sonra EFT/Havale gerçekleşmiyor ve ödemesi geri iade oluyor. Çünkü ödemenin yapılacağı alıcı unvanı : “ODET KONGRE ORGANİZASYON REKLAM VE TURİZM LTD. ŞTİ.” Alıcı unvan kısmına bu şekilde yazılması durumunda sorun düzelecektir.

5. Konaklama için planlama yapıldı mı ? Ve Konaklama ücretleri fiyata dahil mi ?
Cevap: Konaklama konusunda herhangi bir planlama yapılmadı. Organizasyon şirketine yeterli sayıda talep iletilmesi durumunda tekrar değerlendirme yapılabilir. Belirlenmiş olan mevcut fiyatlar EMDATE katılım ücretleridir ve konaklama fiyata dahil değildir. (Katılım ücretine gün içerisinde sunulan ikramlar, baskılı materyaller, katılım belgesi ve kimlik belgesi, kongre çantası ve verilecek dinleyici notları dahildir)

6. Ödeme yapıp Dekont ve Kimlik belgesini “info@emdate.net” adresine gönderdim ancak bana dönüş olmadı. Kaydım tamamlandı mı ?
Cevap: 
Ödeme bilgileriniz ve kimlik belgeleriniz e-posta gönderimi sonrasında kontrol edilmekte. Organizasyon şirketi hesabına geçen ödemeler ve katılımcılarımızın güvenliği açısından doktor bilgi bankası ve/veya kimlik belgelerinin kontrol ve doğrulaması yapıldıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmaktadır. İşlemlerin yoğunluğuna göre sıklıkla 24-48 saat içinde (Cuma günü yapılan işlemlerin doğrulaması bir sonraki haftaya kalabilmekte) sizlere dönüş yapılacaktır. Kayıt işlemleri doğrulandıktan sonra info@emdate.net e posta adresi veya Emdate.NET üzerindeki kayıt sisteminden sizlere otomatik olarak e-posta iletimi olacaktır.

7. Ders programı ve EMDATE 4 Gaziantep programı belli oldu mu ? Cuma günü katılamazsam çok şey kaybeder miyim ? Atölye uygulamalarında ne yapılacak ?
Cevap: Ders programı ve konu içeriklerinin büyük bir kısmı tamamlandı ancak dinamik bir süreç olduğu için EMDATE eğitmenlerinin olası program değişikliği açısından alternatif program ve dersler oluşturulmakta. 8 Kasım Cuma günü öğlenden önce yapılacak olan atölye uygulamaları 100 kişilik kontenjanla sınırlı tutuldu. Toplamda 3 atölye (Resüsitasyon – Temel ve ileri hava yolu – EKG) belirlendi ve katılımcıların tüm atölyelere katılabileceği şekilde düzenlendi. Öğlenden sonra EMDATE 4 Açılış ve sonrasında 1 oturum olarak tamamlanması planlandı. Cumartesi günü tüm gün ve pazar günü geri dönecek olan katılımcılar için programın saat 15:30 gibi bitirilmesi kararlaştırıldı.

8. Kasım Ayı’nda katılım konusunda kararsızım, Nöbet listesi, amir onayı gibi bir çok konu var, henüz netlik kazanmadığı için erken başvurup ödeme yapmak istemiyorum. Eylül veya ekim ayında başvuru yapabilir miyim ? Yeterli kontenjan olur mu ? Fiyatlarda değişiklik olacak mı ?
Cevap: 
Organizsyonun planlanabilmesi ve kişi sayısına bağlı yapılacak olan hazırlıklar için kayıt ve katılımlar konusunda maalesef bir kontenjan belirlememiz gerekiyor. Örneğin EMDATE-3 İzmir için bu sayı 650 kişi olarak belirlenmişti ve son 10 gün başvuran yaklaşık 100 kişiyi üzülerek geri çevirmek zorunda kaldık. Çünkü yasal izinler ve zorunlu bildirimler çerçevesinde katılımcı listelerinin belirlenmiş olması gerekiyor. Ekim ayı içerisinde ancak yeterli kontenjan kalması durumunda başvuru yapılabilir. Fiyatlar konusunda ise bir değişiklik yapılması planlanmadı.

Kontenjanlar: EMDATE 4 Gaziantep için 500 kişi ve Atölyeler için de 100 kişilik kontenjan belirlendi.

9. Başvuru yaptım ancak sonradan bir problem olursa kaydımı iptal edebilir ve ücretimi iade alabilir miyim ?
Cevap: Kayıt ve ücret işlemleri üstlenici firma olan ODET KONGRE ORGANİZASYON REKLAM VE TURİZM LTD. ŞTİ. (iletişim Telefonu: +90 216 326 95 23) tarafından takip edilmekte ve katılım ücreti yatıran kişiler adına fatura düzenlenmektedir. Ücret iadeleri ve iptal işlemleri organizasyon başlangıç tarihi olan 08.11.2019 dan en az 10 iş günü önce olmak şartıyla öne sunulan iptal sebebi değerlendirdikten sonra uygun görülmesi halinde yapılabilecektir. 10 iş günü ve daha az bir süre kala yapılan iptal işlemlerinde ise iptal sebebi uygun görülmesi halinde ancak gelir vergisi ve KDV kesintileri (%22 + %18) yapıldıktan sonra yapılabilecektir. İade işlemleri ve geri ödeme süreci organizasyon bitiminden sonraki 1 hafta içerisinde yapılacaktır.

 


NOT: Sizlerden gelen soru ve taleplere göre sayfamız aralıklı olarak güncellenmektedir.